Architektūros dirbtuvės: globalių iššūkių lokalūs sprendiniai
Žmogaus kuriama aplinka jau ilgą laiką vertinama atsižvelgiant ne tik į jos estetines savybes, bet ir į ilgalaikiškumą, naudotojų patirtį,, statybos kainą ir greitį. Vis dėlto, dėl žmogaus vykdomos veiklos šylant klimatui ir skirtingose pasaulio vietose kylant vis sunkesniems ekologiams iššūkiams, pastaraisiais dešimtmečiais į statybos industriją žvelgiama ir per jos poveikio aplinkai prizmę. Kodėl naudojame medžiagas, kurių išgavimas daro neginčijamą žalą ekologinėms sistemoms? Ar įmanoma ir ar būtina suderinti pastatų estetiką, ilgalaikiškumą, prieinamą kainą bei efektyvų statybų procesą ir sykiu siekti ekologiškumo bei tvarumo? Ar praeityje naudotos tvarios statymo technologijos gali būti pritaikytos šiandien?
Šiuos ir kitus klausimus, susijusius su tvarios architektūros kūrimu, kartu su mokiniais spręsime pirmojoje pristatomo užsiėmimo dalyje. Per šias 40 susitikimo minučių mokiniai susipažins su statybos industrijos poveikiu gamtai, sužinos, kokios medžiagos yra tvarios ir gilinsis į tai, kaip skirtingų kraštovaizdžių savybės gali paveikti architektūrinius statomų pastatų sprendimus.
Antroje užsiėmimo dalyje mokiniai bus kviečiami patys sukurti kraštovaizdžio modelį ir tyrinėjant skirtingų medžiagų savybes suprojektuoti tvaraus pastato maketą. Užsiėmimo eigoje mokiniai bus kviečiami per paskirtą laiką priimti su kuriamo maketo eiga susijusius sprendimus: kokių reikės eskizų, kokios pagal juos turi būti parinktos ir išbandytos medžiagos, kokie bus statomi pastatai. Užsiėmimo pabaigoje, edukacinį užsiėmimą vedančiojo asmens palaikomi, mokiniai bus kviečiami pristatyti ir aptarti sukurtus pastatų maketus.
Šio užsiėmimo metu mokiniai ugdys aplinkos ir tvarios plėtros supratimą – susipažins su statybos pramonės poveikiu gamtai, įskaitant medžiagų išgavimo ir naudojimo įtaką aplinkai. Kurdami tvaraus pastato maketą mokiniai taip pat ugdys kūrybiškumo, kritinio mąstymo ir darbo grupėse įgūdžius.
Trukmė: 120 min.
Klasės: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.
Registruotis kviečiame per kultūros paso sistemą ar susiekiant el. paštu: info@akee.lt arba telefono numeriu +37069683445.
REGISTRACIJA PER KULTŪROS PASO SISTEMĄ