PRAKALBINTI KŪNAI, MEDŽIAI IR KARTU KURIAMA GAMTA

Jau kuris laikas žinome, kad medžiai tarpusavyje komunikuoja po žeme slypinčiais grybienos takais. Siųsdami vieni kitiems paslaptingus signalus, jie keičiasi informacija apie turimas ir trūkstamas medžiagų atsargas tokiu būdų balansuodami miško biosistemą. Žinome ir tai, kad formuojamuodami miestus, parkus ir sodos, tiesdami kelius ir statydami pastatus, žmonės perkuria susisiekimą tarp augalų, ir tokiu būdų įsijungia į poklabį su jais. 

Butent bendravimas ir komunikacija tarp skirtingų rūšių yra užsiėmimo „Kalbūs kūnai, medžiai, sąmanos ir kiti“ epicentre. (1) Susipažinę su tarpdisciplininei kūrybai būdingomis tyrimo ir kūrybos būdais bei bendra informacija apie augalų tarpusavio komunikacija, (2) mokiniai tirs savo mokyklos ar šalia jos teritorijos esančių augalų bendravimo būdus ir kaip juos formuoja žmogaus veikla. Identifikavę vietinius pokalbius tarp gamtos ir žmogaus, surinkę tai įrodančius mėginius, (3) mokiniai dalyvaus kūrybinėje užsiėmimo dalyje: projektuotus įsivaizduojamų pokalbių tinklus tarp savęs, gamtos ir žmogaus kuriamų pastatų.

KŪRYBINĖ DALIS

Šios dalies metu mokiniai išmoks naudotis Playtronica įrenginiais. Šie meno edukatorių/muzikantų/inžinierių sukurti skaitmeniniai prietaisai sujungia skirtingus objektus (pvz.: metalą, medieną, augalus, betoną ir net žmogaus kūną!) ir leidžia juos įgarsinti. Kūrybinės dalies metu, mokiniai pasitelkę skirtingus (2) užsiėmimo dalyje surinktus mėginius, kurs įsivaizduojamas žmonėms ir gamtai komunikuoti skirtas erdves bei savo prisilietimais suteiks jiems balsus. 

Šiame užsiėmime, kasdieniai ir netikėti objektai taps kūrybinių tyrinėjimų šaltiniu, bei leis netikėtai patirti aplinką kurią žmonės ir gamta kuria. Taip pat, mokiniai susipažins su tarpdiscipline kūryba ir mąstymo būdų, jų privalumais ir panaudojimu už švietimo įstaigos ribų.

Užsiėmimas ir jo metu teikiama informacija yra adaptuojama priklausomai nuo mokinių amžiaus grupės. 

Trukmė: 130 min.
Klasės: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12

REGISTRACIJA PER KULTŪROS PASO SISTEMĄ