Paveldimi žaidimai. Vaikų dienos stovykla

Aleknaičių kultūros ir edukacijos erdvė („Akee“) kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga („LTKMS“) kviečia 11–14 metų Pakruojo raj. vaikus į kūrybiškumą ugdančias nemokamas dienos stovyklas! Stovykla vyks Aleknaičių kaime, Pakruojo r., buvusioje Aleknaičių mokyklos teritorijoje bei jos apylinkėse, kuriose jau ketvirtą vasarą menininkai, architektai, šokėjai bei kiti kūrėjai iš visos Europos eksperimentuoja, kuria ir įgyvendina savo idėjas. Skirtingų užsiėmimų metu, dalyviai bus kviečiami tyrinėti savo pačių prigimtinį kūrybiškumą, gamtinę ir istorinę Lygumų sen. aplinką bei mokytis naujų kūrybos būdų.

Šios stovyklos tema – paveldimi žaidimai – yra įkvėpta buvusioje Aleknaičių mokykloje pačių vaikų sukurtų ir iš kartos į kartą perduodamų žaidimų. Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai patirs, kaip veikia ir susikuria vaizdas, konstruos kameras ir išbandyti tvarius alternatyvius fotografijos spausdinimo metodus. Užsiėmimų eigoje, dalyviai ne tik pažins vienus seniausių fotografijos metodų, tyrinės vietos augalus bei jų kultūrinę reikšmę, bet ir patys kurs ir ekspermentuos su skirtingomis jiems svarbiomis idėjomis ir vaizdiniais.

STOVYKLOS PROGRAMA

Birželio 26 d.

9.3010.30 val. Susipažinimo žaidimai, stovyklos taisyklių bei programos pristatymas ir aptarimas.
10.3010.45 val. Pertrauka.
10.4512.00 val. Įvadas į vaizdo fiksavimo technikas.
Šio užsiėmimo metu, dalyviai susipažins su „Camera obscura“ (lot. tamsus kambarys) technika, sužinos, kaip ir dėl kokių šviesos savybių ji nutinka. 
12.0013.00 val. Pietūs.
13.0014.30 val. Pinhole kameros kūrimo dirbtuvės ir kūrybinis užsiėmimas. 
Šių kūrybinių dirbtuvių metu, dalyviai tyrinės kaip veikia ir susikuria vaizdas, bei konstruos kameras ir išbandyti tvarius alternatyvius fotografijos spausdinimo metodus. 
14.3014.45 val. Pertrauka.
14.4516.00 val. Tęsiamos pinhole kameros kūrybinės dirbtuvės.

Birželio 27 d.

9.30–9.45 val. Įžanga dienos programą.
9.45–10.10 val. Pirmosios dienos užsiėmimų rezultatų pristatymas ir aptarimas.
10.1010.30 val. Įvadas į vaizdo fiksavimo techniką fotogramų atspaudai.
10.3010.45 val. Pertrauka.
10.4512.00 val. Fotogramų kūrybinės dirbtuvės. 
12.0013.00 val. Pietūs.
13.0016.00 val. Kūrybinis užsiėmimas „Gamescenes“. 
Šio užsiėmimo eigoje, naudojant skirtingas fotografijos technikas, dalyviai bus kviečiami pažvelgti į žaidimus kuriuos jie mėgo praeityje ir į kuriuos yra įsitraukę šiandien. Pasitelkdami kūną ir jo atvaizdą, atminyje išlikusius praeities žaidimų įvaizdžius, dalyviai kurs ir kombinuos buvusių ir naujų žaidimų scenarijus.   

Birželio 28 d.

9.3010.30 val. Įžanga į dienos programą.
10.3010.45 val. Pertrauka.
10.4512.00 val. Pasakojimai apie vietos augalus.
12.0013.00 val. Pietūs.
13.0016.00 Įvadas į cianotipijos techniką bei kūrybinės dirbtuvės.
Šių dirbtuvių metu, dalyviai susipažins cianotipijos fotografavimo technika bei ją taikydami, dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse. Dalyviai bus kviečiami dalintis turimomis žiniomis apie vietos augalus ir savo pačių patirtį susijusią su jais, o taip pat, naudodami jau įvaldytą cianotipijos techinką, bus kviečiami kurti tai, kas jiems yra svarbu, ką norėtų išsaugoti ateityje.

Birželio 29 d.

9.3010.00 val. Įžanga į dienos programą.
10.0012.00 val. Patyriminis žygis po Aleknaičių k. apylinkes. 
Žygio metu, dalyviai bus kviečiami sulėtėti nuo šiandienai būdingo greičio ir stebėti, kaip skirtinga aplinka veikia dalyvių emocinę būseną bei vaizduotę. Užsiėmimo eigoje, dalyviai tyrinės, kaip skirtingų erdvių patirtys įkvėpia juos kurti istorijas, ir kaip jos, skirtingos aplinkose, yra perduodamos iš kartos į kartą. 
12.0013.00 val. Pietūs.
13.0013.30 val. Žygio aptarimas taikant emocinės ir grupinės refleksijos metodus.
13.3015.30 val. Mitų kūrimo dirbtuvės. 
Šio užsiėmimo metu, dalyviai susipažins su skirtingomis judesio ir balso praktikomis ir jas taikydami, kurs mitus apie savo kasdienybę.
15.3016.00 val. Stovyklos refleksija.

_____

Stovyklos vieta: Aleknaičių kultūros ir edukacijos erdvė, Aleknaičių k. 9, Aleknaičiai, Pakruojo raj.
Stovyklautojų amžiaus grupė: 10–14 metų moksleiviai
Grupės dydis: iki 15 dalyvių
Stovyklos datos: birželio 26–29 d. (9:30–16:00 val.)
Stovykla yra nemokama

_____

Stovyklos organizatoriai pasirūpins:
– Maitinimu (pietūs ir užkandžiai)
– Iš vienos vietovės dalyvių globėjams susiroganizavus transportą 3 ir daugiau dalyvių į ir iš Akee teritorijos, padengsime kelionės kuro išlaidas

Stovyklautojams pasirūpinti:
– Buteliuku vandeniui;
– Patogia avalyne;
– Priemonėmis nuo uodų ir erkių (birželio 29 d.);
– Tinkamais rūbais žygiui (ilgos kelnės, marškiniai su ilgomis rankovėmis) (birželio 29 d.);
– Kepure nuo saulės;
– Esant spec. maitinimo poreikiams, pasirūpinti savo maitinimu;
– Esant poreikiui – vaistais ir kitomis medikameninėmis priemonėmis.

_____

Stovyklos programą kurė ir įgyvendins šį pavasarį LTKMS ir Akee atviro kvietimo būdu atrinktos menininkės Bon Alog ir Deinora Rudėnaitė, o joms asistuos menininkė ir pedagogė Simona Čemoškaitė.
Stovykos programą kuruoja: Vilius Vaitiekūnas

Apie stovyklos vadoves: 

Bon Alog 2019 m. baigė Fotografijos ir medijos meno studijas Vilniaus dailės akademijoje. Menininkė savo kūryboje jungia kino ir fotografijos medijas, video meną, instaliaciją ir skulptūrinius elementus, tarpstančius tarp dokumentikos ir fikcijos. Ji ypač domisi sociopolitiniais klausimais, etika ir naujųjų technologijų poveikiu žmogaus gyvenimui ir aplinkai. Šiuo metu gyvena Austrijoje, kur studijuoja Laikinių medijų (Time-based media) magistro programoje, dalyvauja tarptautinėse kūrybinėse praktikose ir parodose.

Deinora Rudėnaitė yra tarpdisciplinio meno kūrėja ir fotografė. 2021 m. Baigė Fotografijos ir medijų meno bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2022 m. Vilniaus universitete įgijo dailės pedagogės išsilavinimą. Daugiau nei 8 metus veikia neformalaus švietimo ir kultūrinės edukacijos lauke. Deinora dirba su dalyvavimo meno praktikomis, patyriminiais kūriniais ir atmosferinėmis instaliacijomis. Savo kūrybinėje praktikoje ji dažnai naudoja skirtingą informaciją surinktą pačios inicijuojamose dalyvavimo praktikose, video, fotografiją bei garsą skulptūrinėms instaliacijomis kurti.

_____

Norintys užregistruoti vaikus į dienos stovyklas, kviečiame skambinti numeriu
+370 69683445 arba rašyti el. paštu info@akee.lt.

_____

Stovyklos įgyvendinimą remia: Lietuvos kultūros taryba
Stovyklos partneriai: Pakruojo r. Lygumų pagrindinė mokykla ir Linkuvos gimnazija