Visi geri dalykai. Akee vasaros veiklų pristatymas

Rugpjūčio 19–20 dienomis kviečiame į Aleknaičių kultūros ir edukacijos erdvės (Akee) vasaros metu vystytų veiklų pristatymą Aleknaičiuose, Pakruojo rajone. Dviejų dienų programos metu turėsite galimybę susipažinti su projektu „Dalyvaujančios bitės“, pamatyti naują skulptūrą „Baidyklė“, išbandyti šviežiai sukonstruotą mobilią pirtį, paskanauti šią vasarą surinkto medaus bei kitų čia pat ruošiamų gurmaniškų gėrybių, pašokti užvertę galvas į žvaigždėtą rugpjūčio dangų ir patirti daug kitų gerų dalykų.

Apie vasaros projektus

„Baidyklė“ – tai nauja vieša jaunosios kartos menininkės Beatričės Mockevičiūtės skulptūra, sukurta specialiai Akee erdvei. Šis projektas atrinktas pavasarį organizuoto atviro kvietimo būdu, kvietusio menininkus tyrinėti, žaisti ir spekuliuoti šia su užmiesčio teritorijomis susijusia tema ir įvaizdžiu. Menininkės skulptūra susideda iš kelių dalių ir yra sukurta iš Aleknaičių apylinkėse kasamo vietinio akmens – dolomito. Kūrinyje baidymo temą menininkė įkūnija savo praktikai artimu būdu – sekdama pėdsakais, atskleisdama tik detales ir taip viliodama prieiti arčiau.

„Dalyvaujančios bitės“ – daugiasluoksnis projektas, kurio atspirtimi tapo Aleknaičių apylinkėse daug metų nenutrūkstamai puoselėjamas santykis su bitėmis. Akee erdvėje rezidavę projekto dalyviai – architektas Mindaugas Reklaitis, architektas bei urbanistas Paulius Kliučininkas ir menininkas Jurgis Bernatonis – šią vasarą stebėjo bičių judėjimo trajektorijas, domėjosi jų naudojamų ir gaminamų medžiagų savybėmis bei tyrinėjo tarp vietos ūkininkų bei bitininkų kylančių įtampų priežastis.

„Vietinė pirtis“ – jaunųjų architektų komandos – Aistės Gaidilionytės, Augustos Fišerytės, Kamilės Vasiliauskaitės, Karolio Lasio ir Martyno Germanavičiaus – sukurta vandenyje plūduriuojanti pirtis. Nomadiškos karštos palapinės principu veikianti pirtis prausimosi ir atsigaivinimo ritualą siekia apjungti su aplinkos bei jos ekosistemos stebėjimu.

Rugpjūčio 19 d. programa

12.00-13.00
Atvykimas ir vasaros gėrybių degustacija
13.00-13.45
Ekskursija Akee erdvėse ir anksčiau čia veikusios mokyklos archyvo pristatymas
Supažindins Akee įkūrėjas Vilius Vaitiekūnas
14.00-14.45
Pasakojimai ir pokalbiai apie bites, bitininkystę ir projekto „Dalyvaujančios bitės“ pristatymas
Dalyvaus vietos bitininkų draugijos „Dobilas“ vadovas Linas Katilius, projekto „Dalyvaujančios bitės“ dalyvis architektas bei urbanistas Paulius Kliučininkas ir Akee įkūrėjas Vilius Vaitiekūnas
14.45-17.00
Pietūs. Maistu rūpinsis „Įtartina Vyto virtuvė“ (Vytas Rasimavičius, Lina Vyšniauskaitė ir kiti)
Prie maisto ruošos kviesime prisijungti ir norinčius renginio svečius
17.00-18.00
Skulptūros „Baidyklė“ pristatymas
Dalyvaus kūrinio autorė Beatričė Mockevičiūtė, projekto kuratorė Asta Vaičiulytė ir geologas Jonas Šečkus
18:30-19:00
Projekto „Vietinė pirtis“ pristatymas
Dalyvaus architektai Aistė Gaidilionytė, Augusta Fišerytė, Kamilė Vasiliauskaitė ir Karolis Lasys
19.00-21.00
Pirties ritualas su suomių menininke Mari Keski-Korsu
19.00-22.00
Laužas, maistas, pokalbiai, muzika, žvaigždės, šokiai
Už dj pulto stos architektas Artūras Čertovas aka A. Certo

Rugpjūčio 20 d. programa

09.00-12.00
Pusryčiai. Ant laužo kepti blynai ir gardi košė
11.00-13.00
Pirties ritualas su suomių menininke Mari Keski-Korsu
13.00-20.00
Laisvas laikas ir išvykimas

*Esant lietingoms oro sąlygoms visa programa persikels į Akee vidaus erdves.


Akee komanda vaišins pietumis ir pusryčiais, o vakarienės gamybos džiaugsmais dalinsimės bendrai. Kviečiame atsivežti jūsų mėgstamo, ant laužo gaminti tinkamo maisto. Turime šaldytuvus, kur maistas galės saugiai sulaukti savo eilės.

Svečius, atvykstančius su nakvyne, kviečiame pasirūpinti palapinėmis, miegmaišiais, čiužiniais. Nakvoti bus galima vienoje iš Akee erdvių (pasirūpinkite čiužiniais ir miegmaišiais) bei lauko teritorijoje (pasirūpinkite palapinėmis).

Nepamirškite, jog būsime gamtoje – pasirūpinkite ir vėsesniais bei šiltesniais drabužiais, apsauga nuo saulės ir lietaus, priemonėmis nuo uodų, erkių. Akee teritorijoje taip pat dūzgia bičių aviliai. Būkite jautrūs ir atidūs – bitės tai jaučia ir geranoriškai sugyvena.

Akee veiklos jautrios gamtai ir tvarumui, tad, jei turite vietos savo ekipažuose, siūlome pasikviesti keliauti drauge ir kitus į renginį vykstančius keleivius – taip Akee teritorijoje liks daugiau erdvės mums, ne automobiliams. Atvykti į vietą taip pat galite autobusu, važiuojančiu Pakruojo kryptimi. Išlipę Pakruojo stotyje renginio vietą galėsite pasiekti taksi arba paprašę pavėžėti automobiliais atvykusių bičiulių.

Skleiskite žinią, pasikvieskite draugus, atsivežkite, ko dar galbūt nepaminėjome, bet manote, kad prireiks.
Laukiame ir iki greito!

Daugiau informacijos: akee.lt
Adresas: Aleknaičių k. 9, Aleknaičiai, Pakruojo r.
Telefonas, jei turėsite klausimų: +37069683445 (Vilius Vaitiekūnas)


Grafinis dizainas: Tadas Karpavičius
Komunikacija: Inga Galinytė ir Viltė Visockaitė

Už pagalbą kuriant ir įgyvendinant projektus dėkojame Alexandrai Bondarev, Simui Eitmančiui, Vikai Radžiūtei, Ivetai Ovsiukienei, Sauliui Leonawičiui, Andriui Kazlauskui, Tomui Bardauskui, Linui Katiliui, Svajūnui Miknevičiui, Dovilei Šarutytei, Gabrielei Bagdonaitei, Gabrielei Černiavskajai, Panevėžio MOKI VEŽI didmeninės prekybos padaliniui ir Vitoldui Vaitiekūnui

Projektus finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Pakruojo rajono savivaldybė
Projekto partneriai: MB „Lairent“, AB „Klovainių skalda“ („Milsa“ įmonių grupė), Pakruojo rajono Lygumų pagrindinė mokykla, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazija, Linkuvos gimnazija, Kauno technologijos universitetas, Pakruojo suaugusiųjų ir jaunimo švietimo centras, Artnews.lt

Nuotraukų autorė: Bon Alog