BAKTERIJOS, MAGNETITAS IR POPIERINIAI RAGAI

Akee kviečia praleisti spalio 24 d. vakarą kartu ir susipažinti su šią vasarą Akee rezidencijoje kūrusių žinomų Lietuvos šiuolaikinio meno kūrėjų Rūtos Spelskytės-Liberienės, Onos Juciūtės ir Kamiles Krasauskaitės darbais. Menininkės per savo kūrybinę praktiką tyrė Pakruojo rajono industriją, geologinius paviršius ir amatus bei kūrė kūrinius, kurie jau keliauja po šiuolaikinio meno institucijas ir pasakoja apie Pakruojo rajoną.

Pirmojoje paskaitos dalyje, Akee iniciatorius Vilius Vaitiekūnas ves paskaitą apie šiuolaikinį meną, papasakos kodėl šiandien jis yra svarbus ir kaip gabėjimas jį suprasti gali būti naudingas kasdienybėje. Antrojoje dalyje, bus aptariami Akee vasarą kūrusių menininkių sukurti darbai, vykdyti tyrimai, savo kūrybą pristatys menininkė Ona Juciutė.

Susitikimas įvyks spalio 24 d. 17.30 val. Pakruojo sinagogoje (Kranto g. 8, Pakruojis)
Susitikimo dalyviai: menininkė Ona Juciūtė ir Vilius Vaitiekūnas.

Apie Akee rezidentes:

Ona Juciūtė, gimusi ir kurianti Vilniuje, yra jaunosios kartos skulptorė. Savo kūryboje ji domisi daiktų gamybos, industrijos temomis. Kilusi iš kelių kartų stalių šeimos, Ona, stebėdama besikeičiančias gamybos sąlygas, savo kūriniais bando suprasti skirtingų medžiagų hierarchijos sistemas.

Kamilė Krasauskaitė yra multidisciplininė menininkė ir kuratorė, veikianti Vilniuje, Briuselyje ir Paryžiuje. Dažniausiai savo praktikose pasitelkianti duonos raugą kaip vieną pagrindinių savo medijų ar metaforą. Jos praktika plėtojasi įvairiais formatais nuo instaliacijų, skulptūrų, grafikos ar tapybos iki leidinių bei socialinę įtrauktį skatinančių renginių ar akcijų. Kamilė taip pat tyrinėja, kaip tam tikros tuščiavidurės erdvės individams galimai sukelia fizines, mistines ir moralines transformacijas.

Rūta Spelskytė ypač domisi žmogiškojo dialogo nesusipratimais ir nesėkmėmis, taip pat mokslo ir ekstramokslinės fantastikos pasaulių, neprieinamų mūsų instrumentams ir mąstymo modeliui, sąsajomis. Ji dirba su retais pavyzdžiais, šviesos emisija ir pigmentais, įsivaizduodama ateities alchemiją, augalus, gyvūnus ir pojūčius, kuriuos būtų galima apmokyti ar rasti.


Projekto „Šiuolaikinio meno kūrėjų iniciatyvų ir bendruomenės edukacijos programa Aleknaičiuose“ įgyvendinimą remia Lietuvos kultūros taryba bei Pakruojo rajono savivaldybė

Projekto partneriai: Pakruojo rajono Lygumų pagrindinė mokykla, Šiaulių „Santarvės“ gimnazija, Pakruojo „Atžalyno“ gimnazija, Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka